Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/kunefene/esporlar.com/wp-content/plugins/error-log-monitor/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Riot Games'ten Korona Virüs Hamlesi | Türkiye'nin E-Spor Haber Portalı

Riot Games’ten Korona Virüs Hamlesi

Dünyaca ünlü League of Legends oyununun yapımcıları olan Riot Games, tüm dünyada büyük yankı bulan korona virüs için çalışmalara başladı. Merkezi Los Angeles, California olan Riot Games, dünya çapında yaptığı etkinliklerle ve oyunlarla oldukça bilinen bir firma.

Riot Games’den Büyük Bağış

Riot Games firması en aktif oyun firmalarından birisi olma konumunda. Şirket insan hakları konusunda oldukça hassas. Riot Games, Social Impact Fund adlı yardım kuruluşuna Dünya’da olan 25 farklı afet için 15 milyon dolardan fazla bağış yapmış durumda. Korona virüsden dolayı tüm League of Legends etkinleri iptal edilmiş durumda. Ancak Riot Games bu büyük kriz sırasında dahi yardım kampanyalarını sürdürüyor. Kurucu ortaklar Brandon Beck ve Marc Merril, merkezleri olan Los Angeles’da virüsden dolayı işletmelerini kapatan ve büyük zarara uğrayan firmalara 1.5 milyon dolar bağış yaptılar. Los Angeles’da büyük bir dayanışma mevcut. LA Food Bank ve Belediye yaşlılar için yemek servisi ve sağlık desteği sağlamaktalar. Los Angeles Times’ın haberine göre bölgede yaşanan korona virüs vakaları her iki veya üç günde bir iki katına çıkmakta. Bu da tehlikenin çok büyük olduğunu gösteriyor. Birçok hastane maske ve el dezenfektanı bulmakda güçlük çekiyorlar. Tam bu kriz ortamında Riot Games’in yapmış olduğu bu bağış birçok insana ilaç gibi gelecek nitelikte.

Bir cevap yazın