Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/kunefene/esporlar.com/wp-content/plugins/error-log-monitor/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
#EvdeKal Kupası 2. Hafta Başlıyor | Türkiye'nin E-Spor Haber Portalı

#EvdeKal Kupası 2. Hafta Başlıyor

Çıktığı günden bu yana zirvede yerini koruyan FIFA 2020, 10 milyon oyuncuyu geçmiş durumda. Türkiye’de de azımsanmayacak kadar büyük bir kitlesi olan oyunun farklı turnuvaları ve modları yapılıyor.

Yaklaşık 4 aydır dünya genelinde büyük sorunlara neden olan korona virüs nedeniyle ülkelerde birçok kısıtlamalar getirildi. Dünya Sağlık Örgütü korona virüsü pandemi hastalık sınıfı aldı ve tüm dünya alarma geçti. Her geçen gün vakaların ve ölümlerin arttığı salgın nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkamaz durumdalar. Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu #evdekal hashtagi ile vatandaşların sokağa çıkmaması isteniyor. #Evdekal kapsamında birçok etkinlik ve konserler online olarak yapılıyor. Bunun en büyük örneklerinden birisi de Türkiye Espor Federasyonu yapmış durumda. TESFED FIFA 2020 #EvdeKal Kupası’nı oluşturarak evlerinde canı sıkılan oyuncuları eğlendirmeyi amaçlıyor. Tüm FIFA 2020 oyuncularının katılabileceği turnuvanın toplam ödül havuzu 50 bin lira olarak belirlenmiş durumda. Turnuvanın PlayStation 4 platformunda yapıldığını da belirtelim.

TESFED #EvdeKal Kupası 2. Hafta

#EvdeKal Kupası’nın ilk hafatsı başarıyla tamamlandı. 2. Hafta kayıtları açılmış durumda. Oyuncular bire bir şeklinde hünerleniri gösterebilecekler. Turnuvaya katılmak için ESL Play sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Yönergeleri takip ederek turnuvaya kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Turnuva sitesinde 2. Haftanın 3 Nisan Cuma günü saat 18:00’da başlatılacağı yazmakta. Maçlar 12 dakika oynanacak ve 3 maçlık seriler halinde elemeler yapılacak.

Bir cevap yazın